2019-2020 EĞİTİM DÖNEMİ TANIŞMA TOPLANTISI

                                                                                                        DUYURU

Üniversitemiz mevcut Anaokulu binasında 04.09.2019 Çarşamba günü saat 10.00 da Tanışma ve Bilgilendirme Eğitimi düzenlenecek olup;

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün konuyla ilgili duyurusu şu şekildedir:

Sayın Velilerimiz,

Eğitim programımızın gereği olan uygulamalı anaokulunu, siz değerli personelimizi düşünerek, kıymetli çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yozgat İl Milli Eğitim & Yozgat Bozok Üniversitesi Protokolü ile eğitime başlıyoruz.

Anaokulumuz, Yozgat Bozok Üniversitesi içerisindeki mevcut binasında, Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü'ne bağlı olarak bünyemizde hizmet verecektir. Eğitim-öğretim Milli Eğitim Bakanlığı’nda kadrolu olan Okul Öncesi Öğretmenleri tarafından yürütülecektir. Anaokulunda deneyimli öğretmenlerimizle sürdürülecek olan eğitim programı, çocukların yaşamlarına zengin öğrenme deneyimleri katarak sağlıklı büyümelerini, tüm gelişim alanlarının desteklenerek çocuğun kendine ait gelişimsel en üst düzeye ulaşmasını, öz bakım becerilerini kazanmalarını ve temel eğitime hazır bulunmalarını sağlayan eğitim öğretim anlayışı ile yürütülecektir.

Anaokulumuzun bir günlük örnek işleyişi ise aşağıdaki gibidir:

  • Sabah Karşılama
  • Oyun Zamanı
  • Kahvaltı ve Öz Bakım Zamanı
  • Eğitim Öğretim Etkinlik Zamanı (Türkçe, Müzik, Matematik, Fen, Drama, Oyun, Sanat, Okuma-Yamaya Hazırlık Etkinlikleri)
  • Öğle Yemeği ve Öz Bakım Zamanı
  • Dinlenme Zamanı (Oyun, Müzik Dinletisi, Masal Etkinlikleri)
  • Uygulama Etkinlikleri Zamanı (İngilizce Dil Uygulamaları, Deney, Gezi-Gözlem)
  • İkindi Çayı Zamanı ve Öz Bakım Zamanı
  • Sanatsal Etkinlikler Zamanı (Spor, Jimnastik, Drama, El Sanatları, Halk Oyunları)
  • Eve gidiş

Çocuklarımızın yaş gruplarına göre eğitim alacakları anaokulumuzda, ailenin talebine bağlı olarak tam gün ve yarım gün zamanlı olarak eğitim yapılacak olup; 4 Okul Öncesi Öğretmeni, 2 Aşçı ve 3 Temizlik Personeli ile birlikte hizmet verilecektir.

Sabah kahvaltısı – Öğle Yemeği – İkindi Çayı verilecek okulumuzda çocuklarımızın menüsü yaşlarına bağlı olarak ilgili uzmanlarca hazırlanacaktır. Eğitim öğretimleri deney, gezi gözlem, yerinde inceleme, deneme yanılma etkinlikleri ile veli iznine bağlı olarak desteklenecektir.

Anaokulumuz 04.09.2019 Çarşamba günü saat 10.00 da Tanışma ve Bilgilendirme Eğitimleri ile hizmete başlayacaktır. Siz değerli personelimizin sorularına, taleplerine ve okulu tanımasına yönelik yapacağımız toplantıya 36-72 ay sınırları içerisinde çocuğu olan tüm personelimizin katılımlarını bekliyoruz.

Bilgilerinize sunulur.

Yozgat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü

 

 Kayıtlar için son tarih: 06.09.2019